Programowanie na wesoło w Mechaniku

Administrator 21 marca 2018, 18:11

System alarmowy w banku i realizacja wypłaty z bankomatu – takimi tematami zajmowali się nasi uczniowie 15 marca 2018 r. podczas warsztatów z programowania pt. „Programowanie na wesoło w Mechaniku”, na które wybrali się pod opieką pp. Krystyny Bukowskiej i Mirosławy Zart – Buszki.
Wykorzystując zestaw modułów elektronicznych takich jak diody, wyświetlacze, głośniki, pokrętła, przyciski i czujniki, sterowali platformą programistyczną Arduino. Udało im się zrobić rozbudowany system alarmowy w banku. W drugiej części, pozostając w tematyce bankowości, napisali program w języku Python. Program realizował wypłatę z bankomatu, sprawdzenie PIN-u, trzy próby, zablokowanie karty. Wszystko jak w prawdziwym bankomacie, tylko stan konta każdy ustalał sobie sam.
Nasi uczniowie byli bardzo zaciekawieni tematem, pełni pomysłów i kreatywni, na co zwróciły uwagę panie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 prowadzące zajęcia.