Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Podsumowanie działalności Koła Misyjnego

Administrator 10 czerwca 2019, 16:33

W środę, 5 czerwca 2019 r., członkowie Szkolnego Koła Misyjnego spotkali się, aby podsumować ostatnią w tym roku szkolnym akcję „Skarpetki dla misji.” Dzięki ogromnemu sercu naszych przyjaciół: uczniów i rodziców, Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i pracowników udało nam się zebrać aż 160 par skarpetek.
Dziękujemy bardzo za ponowne otwarcie serc na rzecz krajów misyjnych !
W czasie spotkania, przy pizzy i pysznych babeczkach została podsumowana całoroczna praca szkolnych misjonarzy. Małym Misjonarzom udało się przeprowadzić następujące akcje na rzecz potrzebujących z krajów misyjnych i nie tylko: zorganizowano 2 kiermasze słodkości połączone ze sprzedażą ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych na rzecz przyjaciół z Tbilisi, wsparto budowę studni w Afryce, zbierano makulaturę filatelistyczną i telefony dla fundacji Pallotynów, wysyłano „pączka do Afryki”, „opatrunek na ratunek” i skarpetki dla misji, a także przeprowadzono adopcję na odległość. Poza tym, dwukrotnie rozprowadzano świąteczne kartki dobroczynne i uczestniczono w Diecezjalnym Dniu Dziecka w Skrzatuszu.
„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński).
Opiekun Szkolnego Koła Misyjnego, p. Ewa Koniec, bardzo serdecznie dziękuje Małym Misjonarzom za ogromne zaangażowanie i całoroczną pracę. Dziękuje również wszystkim rodzicom, sympatykom, szczególnie Pani Magdzie i Panu Adamowi, na których zawsze można było liczyć.

Scroll Up