„Podaruj mi trochę piękna”

Administrator 2 października 2022, 18:09

W minioną niedzielę, 25 września 2022 r., odbył się miejski piknik rodzinny pod nazwą „Podaruj mi trochę piękna”. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, gdyż zaprezentowały się tam wraz ze swoimi wokalnymi i plastycznymi talentami uczniowie pilskich szkół podstawowych.  Połączone i urozmaicone warsztaty muzyczno – plastyczne ukazywały odmienną różnorodność interpretacji słowa piękno. Przekrój technik malarskich był spektakularny od szkicowników z pracami uczniów poprzez prace stworzone przez kilka tygodni na płótnie malarskim rozmaitymi technikami malarskimi.

Naszą szkołę bardzo godnie reprezentowała część wokalno- instrumentalna dyrygowana  przez siostrę Małgorzatę  Kuczmę wraz z uczniami uzdolnionymi muzycznie. Natomiast częścią plastyczną wraz ze stoiskiem promującym naszą szkołę zajęła się Pani Ewelina Iwan – Parecka, która wraz z uczniami utalentowanymi plastycznie szerzyła promocję naszej wspaniałej szkoły.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników imprezy był słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej. Pomysłodawcą wyżej wymienionego wydarzenia był Urząd Miasta w Pile, cieszymy się, że mogliśmy stanowić element składowy tak wspaniałej inicjatywy kulturalnej.

W przyszłym tygodniu wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli podziwiać pracę swoich uzdolnionych kolegów, gdyż wystawa prac zagości w holu głównym szkoły.