Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Planetarium w naszej szkole

Administrator 8 października 2017, 09:24

Uczniowie naszej szkoły w dniach 3 i 4 października 2017 r. mieli okazję wziąć udział w projekcji dydaktycznej, polegającej na pokazach nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich. Lekcje astronomii odbyły się w specjalnej nadmuchiwanej kopule przenośnego planetarium. Uczniowie dzięki uczestnictwu wzbogacili swoją wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się na czym polega zjawisko następstwa pór roku oraz długość dnia i nocy. Jak wygląda ruch obrotowy ciał niebieskich, na czym polega zaćmienie Księżyca i Słońca, a także poznali budowę Układu Słonecznego. Uważamy, że udział w takiej lekcji pogłębił wiedzę i zainteresowania oraz zaspokoił ciekawość niejednego ucznia.