facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Ósmoklasiści w Urzędzie Miasta

Administrator 29 marca 2019, 12:11

22 marca 2019 r. uczniowie klas ósmych pod opieką p. Dominiki Lipskiej – Gendery odwiedzili Urząd Miasta. Celem wyprawy było spotkanie z Prezydentem Piły Panem Piotrem Głowskim. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na to spotkanie.
Wycieczka po urzędzie rozpoczęła się od wizyty w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, następnie młodzież odwiedziła Wydział Spraw Obywatelskich i Społecznych, gdzie wydawane są dowody osobiste.
Długo wyczekiwanym momentem było zwiedzanie schronu znajdującego się pod budynkiem Urzędu Miasta. Zainteresowanie schronem było bardzo duże. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji jakim służy schron, a następnie zadawali pytania z nim związane. Pan oprowadzający po schronie zaspokajał ciekawość młodzieży i ze szczegółami odpowiadał na wszystkie pytania.
O godzinie 13 rozpoczęło się spotkanie z Panem Prezydentem. Na spotkaniu podejmowane zostały ważne tematy. Pan Prezydent opowiadał o planach rozwoju miasta, o inwestycjach w mieście, o planach remontu boiska, o ochronie środowiska – zamiarze kupna autobusów niskoemisyjnych.
Ważną informacją dla młodzieży była wiadomość o zamiarze wybudowania wraz z developerami kilku tysięcy dodatkowych mieszkań na terenie oznaczonym jako Bydgoskie Przedmieście, tzw. Zielone Wzgórze. Będą to nowoczesne, zielone i ekologiczne miejsca. Zaspokoi to nie tylko potrzeby przedsiębiorców, ale też młodego pokolenia.
Spotkanie trwało około 30 minut. Gdyby nie to, że Pan Prezydent miał ograniczony czas spotkania, to uczniowie zadawaliby jeszcze dużo więcej pytań.
Ciekawa wycieczka po Urzędzie Miasta odbyła się dzięki uprzejmości Pani Aleksandry Kramkowskiej z Biura Prezydenta Miasta, która poświęciła czas i przekazała wiele ciekawych informacji na temat organizacji Urzędu Miasta.

Scroll Up