Orszak Trzech Króli

Administrator 10 stycznia 2022, 22:15

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią 6 stycznia ulicami naszego miasta w Uroczystość Objawienia Pańskiego przeszedł orszak Trzech Króli. Wśród licznego tłumu i tym razem nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy mimo mroźnej aury wraz ze swoimi rodzicami wzięli w nim udział. Prowadziła nas gwiazda, a przy wtórze bębnów i śpiewie kolęd przeszliśmy w tym roku zmienioną trasą, która swój początek i zakończenie miała na pl. Staszica. Wielu uczestników ubrało się w szaty barw: żółtej, zielonej i czerwonej, symbolizujące trzy kontynenty, z których jak podaje Tradycja przybyli Trzej Królowie. Nam przypadł kolor czerwony – Europa. Po części oficjalnej, złożeniu darów, życzeniach i błogosławieństwie Księży z pilskich parafii odbył się koncert zespołu „Nie ma Go tu”.