facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Orszak Trzech Króli

Administrator 9 stycznia 2019, 20:20

6 stycznia 2019 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz trzeci ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród wielu uczestników nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy mimo zimowej aury wraz ze swoimi rodzicami wzięli w nim udział oraz naszych katechetów: p. Ewy Koniec i ks. Tomasza Wierzchowskiego. Orszak prowadziła gwiazda, a wielu uczestników oprócz koron na głowie ubrało się w szaty barw: czerwonej, żółtej i zielonej, symbolizujące trzy kontynenty, z których Mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazar przybyli do Betlejem, aby przywitać Nowonarodzonego Zbawiciela. Orszak zgromadził wiele osób, które radosnym krokiem, przy śpiewie kolęd przeszły z pl. Zwycięstwa na pl. Staszica, gdzie po części oficjalnej można było wysłuchać i zaśpiewać wraz z góralską kapelą kolędy i pastorałki.

Scroll Up