Orszak Trzech Króli

Administrator 13 stycznia 2018, 20:06

6 stycznia 2018 r. po raz drugi ulicami naszego miasta przeszedł wielotysięczny Orszak Trzech Króli z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości Objawienia Pańskiego. Wzięli w nim udział również Rodzice i uczniowie naszej szkoły wraz z naszymi katechetami: p. Ewą Koniec, s. Małgorzatą Kuczmą i ks. Tomaszem Wierzchowskim, którzy poprowadzeni zostali przez Kacpra – Króla Europy. Kolorem naszego Orszaku był czerwony, każdy więc jak mógł i potrafił przebrał się w stroje i korony koloru czerwonego. Niektórzy przebrali się również w stroje aniołów.
Miło nam poinformować, że konkurs na najlepiej przebraną rodzinę wygrała rodzina Państwa Wajer – ucznia naszej szkoły Błażeja, który uczęszcza do klasy 3c. Ona również odgrywała rolę św. Rodziny oczekującej na pokłon Mędrców ze Wschodu.
W postać Króla z Afryki wcielił się również tato jednej z uczennic naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w Orszak Trzech Króli i dali w ten sposób świadectwo swojej wiary. Z pewnością było to także piękne święto wszystkich naszych rodzin.