Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

„Odpowiedzialność karna nieletnich”

Administrator 3 marca 2020, 13:48

28 lutego 2020 r., z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Małgorzaty Gracz, odbyło się spotkanie uczniów klas 7-8 z policjantami Referatu Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Pile. Funkcjonariusze omówili z młodzieżą, kto to jest osoba nieletnia, jakie ma prawa
i obowiązki. Wytłumaczyli, co oznacza określenie czyn karalny, omawiając jednocześnie kilka artykułów z kodeksu karnego wykroczeń. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara.
Policjanci poinformowali także uczestników spotkania, co to jest demoralizacja, przedstawiając jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Podali liczne przykłady ze swojej pracy obrazujące, jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które później odpowiada się przed sądem. A konsekwencje tych czynów czasami ponosi się nawet w dorosłym życiu.

Scroll Up