Nasz udział w Wigilii Miejskiej

Administrator 15 grudnia 2017, 19:01

Stało się już tradycją, że w przedświąteczny czas w Pile odbywa się Wigilia Miejska. Tradycją stało się także, że biorą w niej udział pilskie szkoły. Więc wśród wielu uczestników tego wydarzenia, które miało miejsce 9 grudnia 2017 r. na Placu Staszica nie mogło zabraknąć naszej placówki – Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile.
Tematem przewodnim tegorocznej imprezy była „Wigilia Polska”. Uczniowie z klasy 4b: Marika Maciejewska, Robert Piasecki i Judyta Siatkowska oraz Martyna Misterkiewicz z klasy 2B – gimnazjalnej przedstawili widzom bogactwo polskich tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Nie mogło również zabraknąć pieśni o tematyce świątecznej w wykonaniu: Mariki Maciejewskej (4b), Marysi Klimek (2B – gimnazjalna) oraz Martyny Dach (2A – gimnazjalna). Nad przygotowaniami i występem czuwały: pp. Ewa Koniec i Sabina Pierzchała.