facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Narodowe Czytanie 2019

Administrator 11 września 2019, 15:14

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie.”
Umberto Eco

Dnia 6 września 2019 r. klasa 7b wraz z nauczycielką języka polskiego p. Kamillą Lewandowską wybrała się na coroczną ogólnopolską imprezę kulturalną odbywającą się pod patronatem Prezydenta RP – „Narodowe Czytanie 2019”.
W uroczym ogrodzie Muzeum Okręgowego w Pile uczniowie mieli okazję wysłuchać pięknie czytanej noweli „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz ich lektury „Katarynka” napisanej przez Bolesława Prusa. Lektorami byli uczniowie pilskich szkół średnich. Z pewnością miło zostanie zapamiętana ciekawa indiańska aranżacja ogrodu utrzymana w stylu pierwszej z nowel oraz możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu przy znanych tekstach polskiej literatury, w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy.
Na koniec uczniowie poszli na zasłużony posiłek do ulubionej restauracji. Czas minął wyśmienicie. Wracając, zajrzeli do literackiej budki, jaka stanęła latem na placu Konstytucji 3 Maja. Wyjście zdecydowanie można uznać za udane.

Scroll Up