Nagrody Prezydenta Miasta Piły dla najlepszych uczniów

Administrator 22 września 2020, 20:04

21 września 2020 r. w RCK uczniowie pilskich szkół podstawowych odebrali Nagrody Prezydenta Miasta Piły w ramach lokalnego programu wspierania uzdolnionych uczniów. Nagrodzeni zostali ubiegłoroczni prymusi, laureaci konkursów przedmiotowych, wyróżniający się sportowcy oraz uczniowie wybitnie uzdolnieni oraz odnoszący sukcesy w zawodach sportowych. Impreza przebiegała w cieniu epidemii SARS-COVID-19, dlatego też nie było zwyczajowych występów artystycznych, a wszyscy uczestnicy musieli zastosować się do wymogów sanitarno – epidemiologicznych.
Prezydent Piotr Głowski spośród wszystkich uczniów pilskich szkół podlegających Gminie Piła nagrodził wielu uczniów, wśród których było czworo uczniów naszej szkoły.
Wśród prymusów naszą szkołę reprezentowała Julia Chalecka, która uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 18 czerwca 2020 r. została wybrana Prymusem Szkoły. Julia Chalecka, uczennica klasy 8b, uzyskała wzorowe zachowanie i średnią ocen 5,78. Wychowawcą Prymusa była p. Joanna Jaruga.
Podczas spotkania zostali również wyróżnieni uczniowie, którzy zdobyli tytuły laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz sportowcy, którzy uzyskali szczególne osiągnięcia w roku 2019. Pan Prezydent także im wręczył listy gratulacyjne oraz nagrody. Wśród laureatów był Joel Berndt,
uczeń klasy 8b, który został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego pod opieką p. Małgorzaty Stefanowskiej.
Sportowców z naszej szkoły reprezentowała absolwentka klasy 3c gimnazjum Olga Kuczmyło, która w 2019 r. zajęła II miejsce w Wojewódzkich IMS w drużynowej Lidze LA w skoku wzwyż oraz I miejsce w Mistrzostwach Województwa w 7-boju Juniorek Młodszych.
Prezydent pogratulował także osiągnięć sportowych nauczycielom wychowania fizycznego i trenerom, wśród których znalazła się nauczycielka z naszej szkoły p. Iwona Adaszak – Kontek, w imieniu której list gratulacyjny odebrał dyrektor szkoły p. Szymon Frydrych.
Za osiągnięcia sportowe (średnia ocen co najmniej 4,50, co najmniej dobra ocena zachowania i minimum III miejsce w zawodach na szczeblu Województwa Wielkopolskiego) nagrodę Prezydenta Miasta Piły uzyskał Filip Rysiewski z klasy 6a.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!