Mikołajki w „Budowlance”

Administrator 11 grudnia 2019, 06:01

6 grudnia 2019 r. zainteresowani uczniowie klas ósmych pod opieką p. Agnieszki Łajdych odwiedzili Zespół Szkół Budowlanych w Pile. Tego dnia szkoła organizowała coroczne Mikołajki, podczas których uczniowie mieli możliwość poznania szkoły i jej oferty edukacyjnej. Ósmoklasiści mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia praktyczne w zawodzie elektryk, murarz-tynkarz, technik budownictwa czy technik renowacji elementów architektury. Naszymi przewodnikami po szkole byli jej uczniowie, którzy z dużym zaangażowaniem opowiadali młodszym kolegom o tym jak wygląda nauka w „Budowlance” i chętnie odpowiadali na ich pytania. Pod koniec wizyty uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w warsztatach, podczas których samodzielnie pomalowali gipsowe aniołki, które zabrali później ze sobą do domu.
Uważamy, że przyszłym naszym absolwentom wizyta w Zespole Szkół Budowlanych bardzo się podobała i większość z nich utwierdziła się w decyzji o kontynuacji nauki w tej właśnie szkole.