Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Mikołajki klasy 2a

Administrator 11 grudnia 2016, 13:06

Mikołajki klasy 2a SP były w tym roku naprawdę wyjątkowe. Z samego rana odwiedził nas św. Mikołaj, który słysząc same pochwały o naszej klasie przyniósł dzieciom słodkie niespodzianki. Uczniowie w ramach rewanżu zaprezentowali naszemu gościowi swój film opowiadający o oczekiwaniach i przygotowaniach do przyjścia św. Mikołaja. Podczas projekcji filmu wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, a nasz gość był wyraźnie pod dużym wrażeniem zdolności i umiejętności aktorskich naszych uczniów. Po kilku miłych chwilach spędzonych ze św. Mikołajem wyruszyliśmy na przyrodnicza wycieczkę do lasu koło Jeziora Leśnego, niedaleko Stobna. Chcieliśmy dowiedzieć się, jakie zimowe zwyczaje mają leśne zwierzęta i sprawdzić, czy Mikołaj o nich czasem nie zapomniał. Na parkingu leśnym spotkaliśmy się z Panem Mariuszem Kałką, leśniczym Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, który zabrał nas na niesamowity spacer po okolicy. Mogliśmy podziwiać piękna leśną roślinność, nory dzikich zwierząt, ściółkę splądrowaną przez dziki, żeremia bobrów i niezwykłe tamy przez nich budowane. Oczywiście największe wrażenie na dzieciach zrobił paśnik wypełniony po brzegi sianem oraz rozstawione nieopodal słone lizawki – widać, że Mikołaj był i w lesie. Myślę, że ta wycieczka była dla naszych małych przyrodników niezwykłą przygodą i pozostanie w ich pamięci na długo.
Serdecznie dziękuję Panu Mariuszowi Kałce za piękną wycieczkę, interesujące opowieści i ogromną cierpliwość do ciekawskich maluchów.

D.Dryka