Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

MIEJSKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

Administrator 6 września 2017, 19:00

4 września 2017 r. o godz. 1100 w sali Invest – Parku odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. W tym roku nasza szkoła była współgospodarzem Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego, my także zapewniliśmy oprawę artystyczną i prowadzenie uroczystości, które brawurowo zapewnili pp. Aleksandra Torzewska i Zbigniew Starszak. Jako motto tej uroczystości wybraliśmy słowa Wojciecha Młynarskiego, ponieważ jesteśmy przekonani, że warto rozpoczynać kolejny rok szkolny z ciekawością i z optymizmem:

Jutro ciekawi mnie ogromnie
Jest szansą, która wszystko zmienia,
Dlatego nie spisuję wspomnień
Ale notuję swe marzenia.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. politycy reprezentujący nasz region w Sejmie i Senacie RP, Prezydent Miasta Piły, Przewodniczący Rady Miasta wraz z radnymi, Dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu, dyrektorzy pilskich szkół podstawowych oraz przedszkoli, a także przedstawiciele wielu pilskich instytucji. W wygłoszonych przemówieniach nawiązywano do tegorocznej reformy oświaty i zmian w strukturze sieci pilskich szkół. Były też życzenia związane z tym trudnym przełomem dla dyrektorów, nauczycieli i uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny.
Podczas uroczystości prezydent Piotr Głowski wręczył podziękowania dyrektorom, którzy zakończyli pełnienie funkcji z końcem ubiegłego roku szkolnego: p. Danucie Piotrowskiej z Zespołu Szkół nr 1, p. Marioli Skrzyńskiej z Gimnazjum nr 4 oraz p. Barbarze Ochockiej z Gimnazjum nr 5.
Stałym elementem Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego jest ślubowanie nauczycieli, którzy na początku wakacji zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego, jakim jest nauczyciel mianowany. W tym roku było to 21 pedagogów z pilskich przedszkoli oraz szkół, którym po ślubowaniu prezydent Piotr Głowski wręczył akty ślubowania. Obok gratulacji dla nich pojawiły się też życzenia, by w szkolnej rzeczywistości dostrzegali wiele barw i niebanalnych możliwości i by stale odczuwali potrzebę rozwoju.
Podczas uroczystości uczennice i uczniowie pod kierunkiem pp. Kamilli Lewandowskiej, Marianny Rysiewskiej, Sabiny Pierzchały i Hanny Włoch mieli szansę zaprezentowania swoich talentów wokalnych, muzycznych, tanecznych, recytatorskich. Dzięki temu część oficjalna została wzbogacona bogatą oprawą artystyczną. Nie zabrakło również ważnych dla Polaków akcentów, związanych z 78 rocznicą wybuchu II wojny światowej.
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym wszystkim uczniom i osobom związanym z oświatą składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.
Za pomoc przy organizacji uroczystości dziękujemy pp. Pawłowi Disterheftowi, Ewie Jabłońskiej, Magdalenie Klauzie, Marzenie Ślebiodzie, Agnieszce Zühlke.