Miejska Inauguracja Roku Szkolnego

Administrator 5 września 2018, 20:31

3 września 2018 r. o godz. 1100 w sali RCK odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. W tym roku organizatorem Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego była Szkoła Podstawowa nr 4. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezydent Miasta Piły, wiceprzewodnicząca Rady Miasta wraz z radnymi, Dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu, dyrektorzy pilskich szkół podstawowych oraz przedszkoli, a także przedstawiciele wielu pilskich instytucji.
Stałym elementem Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego jest ślubowanie nauczycieli, którzy na początku wakacji zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego, jakim jest nauczyciel mianowany. W tym roku było to 19 pedagogów z pilskich przedszkoli oraz szkół, którym po ślubowaniu prezydent Piotr Głowski wręczył akty ślubowania. Wśród nowo mianowanych nauczycieli była także nauczycielka z naszej szkoły, p. Elżbieta Wrzesińska – nauczyciel wspomagający i edukacji wczesnoszkolnej. Obok gratulacji pojawiły się też życzenia, by w szkolnej rzeczywistości nauczyciele dostrzegali wiele barw i niebanalnych możliwości i by stale odczuwali potrzebę rozwoju.
Oficjalna część uroczystości została wzbogacona bogatą oprawą artystyczną. Nie zabrakło w niej ważnych dla Polaków akcentów, związanych z odzyskaniem Niepodległości oraz z 79 rocznicą wybuchu II wojny światowej.
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym wszystkim uczniom i osobom związanym z oświatą składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.