facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Międzynarodowy Dzień Kropki

Administrator 20 września 2019, 19:34

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony na świecie 15 września to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa.
„Kropka” to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).
Od kilku lat również w polskich szkołach w Dniu Kropki uczniowie rozmawiają o swoich talentach, mocnych stronach, dzielą się z innymi, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe kropkowe dzieła sztuki.
W tym roku szkolnym również nasza szkoła postanowiła obchodzić ten dzień. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstała gazetka na temat Dnia Kropki, a uczniowie prezentowali się w strojach w kropki, zapewniając sobie w ten sposób „prawo łaski”. Odbył się również konkurs na „Kropkowe Dzieło Sztuki”. Dotarło do nas wiele pięknych prac, a oto zwycięzcy: I miejsce: Emilia Leczycka (1b), II miejsce: Marika Maciejewska (6b) oraz Amelia Palicka (5e), III miejsce: Jakub Wojcieszek (6a). Wyróżnienia: Zofia Sieniawska (1b) oraz Amelia Barszcz (1c).
Gratulujemy!

Scroll Up