facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Let’s go to the zoo

Administrator 2 kwietnia 2019, 17:18

29 marca 2019 r. uczniowie z nauczania zintegrowanego, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pan Szymon Frydrych oraz wicedyrektor pani Beata Senska, nauczyciele, wychowawcy klas młodszych i zaproszeni rodzice mieli okazję obejrzeć przedstawienie w języku angielskim. Grupa 13 wspaniałych uczniów z językowej klasy 2b wraz z panią Julią Kamińską-Jachnik, nauczycielką języka angielskiego, przygotowała przedstawienie pt. „Let’s go to the zoo”.
Uczniowie, którzy od października uczęszczali na kółko językowe prowadzone przez panią Kamińską-Jachnik ciężko pracowali i dzisiaj, podczas Dni Języków Obcych obchodzonych w naszej Trójce, zaprezentowali swoje dzieło! Przedstawienie opowiadało o wizycie w zoo. Pani Kamińska-Jachnik tak prowadziła całą imprezę, że podczas przerw na zmianę stroju aktorów, odpytywała uczniów siedzących na widowni o to, które zwierzątka w zoo już wystąpiły na scenie, jak powiedzieć…?, co to znaczy …? itp. Nie zabrakło wielu piosenek, które towarzyszyły każdej nowej scenie, wspaniałych strojów i scenografii, w której swój udział mieli rodzice uczniów. To oni, dzisiaj obecni na widowni, przygotowali słoneczka i chmurki, wykorzystane do prezentacji piosenki „What’s the weather like today?”, opaski ze zwierzątkami, które z kolei wykorzystane były w piosence „Let’s go to the zoo”. Piękne, specjalnie szyte na tę okazję, stroje ptaszków, wykorzystane w piosence „Two little birds” i wiele, wiele innych rekwizytów (m.in. zegar, strój lekarza i plakaty). Dlatego też ogromne podziękowania składamy na ręce rodziców uczniów lingwistycznej klasy językowej 2b, jednocześnie dziękując im za przybycie i słowa pochwały oraz docenienia wkładu pracy w przygotowaniu całego przedsięwzięcia. Na sam koniec mali aktorzy zostali obdarowani słodkim upominkiem. Po zakończonym przedstawieniu rodzice i uczniowie oraz nauczyciele mieli również okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia przy fotościanch (na których można było znaleźć postaci z krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych – to prace uczniów naszej szkoły przygotowane na szkolny konkurs językowy) oraz zabawne zielone kapelusze Leprechauna, irlandzkiego skrzata, również z konkursu, którego pomysłodawcą jest pani Kamińska-Jachnik. To był wspaniały i niezapomniany dzień!
Dziękujemy również uczniom z kl. 5b, którzy pomagali aktorom podczas zmiany strojów, odtwarzania oraz śpiewania piosenek!

Scroll Up