Konkurs „Deutsch Interaktiv”

Administrator 15 grudnia 2017, 19:52

8 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pile odbyła się piąta edycja miejskiego konkursu języka niemieckiego „Deutsch Interaktiv”, przygotowanego i przeprowadzonego przez pp. Agnieszkę Łajdych i Dominikę Drykę. Konkursowi patronował Prezydent Miasta Piły, który ufundował również atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. W konkursie, oprócz uczniów naszej szkoły, udział wzięli uczniowie gimnazjalnych klas drugich z czterech pilskich szkół podstawowych: SP nr 2, SP nr 5, SP nr 6 oraz SP nr 11.
Gościem honorowym konkursu był Prezydent Miasta Piły Pan Piotr Głowski, który w języku niemieckim przywitał uczestników konkursu i ich opiekunów. Mówił on również o tym jak ważna, w dzisiejszych czasach, jest znajomość języków obcych. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem tego, jak dobrze i swobodnie pan prezydent posługuje się językiem naszych sąsiadów.
W części artystycznej uczniowie klasy 1b – lingwistycznej, którzy pod opieką p. Doroty Sokołowskiej zaprezentowali wykonanie piosenki w języku niemieckim.
Uczestnicy konkursu mieli do wykonania 6 różnych zadań sprawdzających ich wiedzę z gramatyki i leksyki języka niemieckiego. Zadania wylosowane przez uczestników były rozwiązywane na tablicy interaktywnej. Wszystko odbywało się w formie dobrej zabawy. Dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek, który czekał na uczestników i ich opiekunów w czytelni.
W konkursie najlepiej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, którzy zajęli I miejsce. Na II miejscu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, natomiast III miejsce uzyskali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2.
Składamy serdeczne podziękowania organizatorom konkursu, członkom komisji konkursowej, prowadzącym Marcie i Wiktorowi oraz Bartkowi, który sprawował nadzór nad sprzętem elektronicznym, a także uczniom klas gimnazjalnych 3a i 3b za nieocenioną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu całego konkursu.
Uważamy piątą edycję za udaną i serdecznie zapraszamy na szóstą, już w 2018 roku! Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!