Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Kolędnicy Misyjni dzieciom w Amazonii

Administrator 22 stycznia 2020, 11:38

Dzieci ze szkolnego Koła Misyjnego ponownie wzięły udział w ogólnopolskim Dziele Kolędników Misyjnych. Dzieło to związane jest z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Dzieci. To organizacja, która ma na celu pomoc misjom, polegająca między innymi na modlitwie w intencji Misji, poznawaniu tematów związanych z misjami oraz kolędowaniu na rzecz dzieci z krajów misyjnych.
W tym roku kolędowanie odbyło się 17 i 18 stycznia. Mali Kolędnicy głosili Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, który przyniósł ludziom prawdę o zbawieniu, a także prawo miłości i przebaczenia. Odwiedzone rodziny mogły usłyszeć, że są „ukochani i posłani”. Mali Misjonarze prosili również o zaangażowanie w obronę najmniejszych mieszkańców Amazonii.
Dzieci kolędowały na terenie parafii św. Jana Bosko w dwóch grupach, które w tym roku były bardzo liczne w sumie kolędowaniu podjęło się siedemnastu uczniów od kl. 2 do 6. Mali Misjonarze przyjmowani byli z ogromną życzliwością. W wielu domach czekały na nich słodkie upominki, przygotowano słodki poczęstunek a nawet specjalnie zamówiona pizza. Pamiątka tegorocznego kolędowania kształtem nawiązywała do Amazonii jako „Płuc Ziemi”, również do delikatności listka, w żyłach którego płynie życiodajna woda.
Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swe domy oraz serca na potrzeby dzieci z krajów misyjnych. Dziękujemy również samym kolędnikom i ich rodzicom, którzy ponownie włączyli się w to dzieło.

Scroll Up