facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Klasa 1c w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra

Administrator 15 marca 2019, 14:21

W poniedziałek, 11 marca 2019 r., klasa I c już drugi raz w tym roku szkolnym udała się do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Do ośrodka edukacyjnego uczniowie ubrani z kamizelki odblaskowe powędrowali z wychowawcą p. Joanną Stawicką – Pipowską oraz opiekunami. Droga się nie dłużyła, gdyż Aleja Poznańska ma ciekawy układ numeracji. Dzieci miały okazję liczyć dwójkami powyżej liczby 100 zarówno liczby parzyste jak i nieparzyste. Idąc przez las uczniowie zaopatrzeni w lupy oglądali korę drzew, porosty oraz pączki na krzewach. Po krótkiej instrukcji dotyczącej regulaminu obiektu dzieci miały okazję poznać ptaki przylatujące do Polski z ciepłych krajów. Zajęcia w ośrodku edukacyjnym były także nauką pisania. Krzyżówka na tablicy interaktywnej to duże wyzwanie dla pierwszaków, którzy dopiero uczą się pisać. Z niewielką pomocą dorosłych wszystkim dzieciom udało się krzyżówkę dokończyć. Najszybsi otrzymali nagrody. Linijki z ilustracjami drzew przydały się już kolejnego dnia na matematyce. Pani Anna Kałka zaprasza klasę na kolejną wycieczkę w klasie drugiej, ale tym razem do Kuźnika – pilskiego rezerwatu przyrody.

Scroll Up