facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

IVb w fabryce czekolady w Berlinie!

Administrator 30 listopada 2018, 17:02

23 listopada 2018 r. uczniowie klasy lingwistycznej 4b wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Stefanowską pojechali na wycieczkę do Berlina. Atrakcji było co niemiara!
Pobyt w Berlinie zaczęli od udziału w warsztatach w fabryce czekolady. Poznaliśmy wiele ciekawych wiadomości o ziarnach kakaowca, które podlegają wielu procesom, zanim powstanie z nich kakao. Później w pracowni czekolady wytwarzali własne czekolady o różnych smakach, które pakowali w oryginalne folie i do których sami projektowaliśmy opakowania. Mmmm…palce lizać! Czekolady były przepyszne! Zajęcia prowadzone w języku angielskim i niemieckim nie sprawiły uczniom dużej trudności, wszyscy byli aktywni i chętnie brali udział w tej niezwykłej lekcji.
Po warsztatach wycieczkowicze poszli na spacer do centrum Berlina. Mieli okazję zobaczyć Bramę Brandenburską, Pomnik Pomordowanych Żydów, Operę, Uniwersytet oraz niemiecki Parlament.
Po spacerze czekała kolejna atrakcja, zwiedzanie największego akwarium w Berlinie AquaDom & SEA LIFE. Tutaj wszyscy czuli się jakby nurkowali w morskich głębinach! Była okazja, by podziwiać ponad 5000 gatunków zwierząt żyjących w rzekach, morzu Północnym i Atlantyku a także w ciepłych wodach tropikalnych. Na końcu wszyscy udali się w podróż windą znajdującą się w ogromnym cylindrycznym akwarium.
Dziękujemy uczniom klasy IV b za wspaniałe zachowanie podczas pierwszej integracyjnej wycieczki. Dziękujemy również opiekunom: pani wicedyrektor Agacie Demczar, pani Agnieszce Łajdych oraz pani Dominice Dryce za pomoc i wsparcie podczas tej podróży do Berlina. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców naszych uczniów. Dzięki Państwa udziałowi można było zorganizować tyle atrakcji dla naszych dzieci !

Scroll Up