Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

Administrator 3 grudnia 2019, 19:25

29 listopada 2019 r. klasa 3a z wychowawczynią p. Hanną Włoch przeniosła się na chwilę do magicznego świata andrzejkowych wróżb. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. W klasie, która na ten czas zmieniła się w miejsce wróżb i zabaw zapanowała magiczna atmosfera, a każdy z uczestników starał się poznać tajemnice przyszłości wkraczając w nią z magicznym kluczem samodzielnie wykonanym. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie, a wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Wszystko to oczywiście z przymrużeniem oka i przy słodkim poczęstunku w przygotowanej na tą okazję kawiarence „U Andrzeja”. Każdy uczestnik zabawy otrzymał „kieszonkowe” i za wszystkie smakołyki trzeba było „zapłacić”, odebrać resztę i uczyć się gospodarować pieniędzmi. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto więc o tym pamiętać.