Gra Miejska „Nasza Niepodległa”

Administrator 16 października 2018, 09:26

6 października 2018 r. p. Agnieszka Czobit wraz z reprezentacją naszej szkoły: Martyną Dach, Katarzyną Iwaniak, Martyną Płotką, Weroniką Rzanny, Weroniką Wańczak oraz Michałem Marcinkowskim, wzięli udział w Wielopokoleniowej Grze Miejskiej pt. „NASZA NIEPODLEGŁA” pod patronatem Prezydenta Miasta Piły, zorganizowanej przez Szkolę Podstawową nr 2 w Pile wraz z Hufcem ZHP im. Stanisława Staszica w Pile. Celem gry było przybliżenie jej uczestnikom informacji dotyczących historii odzyskania niepodległości przez Polskę oraz historii Powstania Wielkopolskiego w kontekście lokalnym.
W grze wzięło udział dziewięć sześcioosobowych drużyn z pilskich szkół podstawowych, harcerze oraz mieszkańcy Piły. Zadaniem uczestników gry było poruszanie się ulicami miasta pomiędzy ośmioma punktami kontrolnymi, przy pomocy planu miasta oraz wykonywanie następujących po sobie zadań. Za prawidłowo wykonane zadania uczestnicy gry otrzymywali litery, z których należało ułożyć finałowe hasło. Podczas trwania zabawy odbyła się także konkurencja dodatkowa, która polegała na wykonaniu plakatu pt.: „Nasza Niepodległa” oraz ułożeniu hasła o tematyce niepodległościowej.
Po zakończeniu gry odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych oraz poczęstunek tradycyjną grochówką. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, upominki oraz trofea okolicznościowe ufundowane przez Biuro Prezydenta Miasta Piły oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2, które wręczył Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.