Egzaminy próbne

Administrator 4 lutego 2018, 17:43

W tym roku szkolnym 79 uczniów klas trzecich gimnazjalnych miało możliwość dwukrotnego sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas egzaminów próbnych.
Najpierw, w dniach 5 – 7 grudnia 2017 r., rozwiązywano testy w ramach egzaminów próbnych z Wydawnictwem OPERON. Druga próba miała miejsce w dniach 31 stycznia – 2 luty 2018 r. Tym razem trzecioklasiści rozwiązywali testy przygotowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu. Podczas obydwóch prób uczniowie rozwiązywali testy z przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych oraz języków obcych (j. angielski i j. niemiecki) na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Była to próba generalna sprawdzenia wiedzy i umiejętności przed prawdziwymi egzaminami. Przećwiczono także procedury związane z organizacją i przeprowadzeniem egzaminu.
Naszym uczniom życzymy jak najlepszych wyników i „połamania piór” podczas egzaminów kwietniowych.