Dzień Przytulania Bibliotekarzy

Administrator 1 marca 2021, 21:03

1 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy – tak, to nie jest żart, w kalendarzu bibliotecznym jest takie święto.
Wszystkich czytelników zapraszamy dziś niezwykle serdecznie do odwiedzenia biblioteki. Przyjdźcie koniecznie z uśmiechem, dobrym słowem i przede wszystkim z uściskami, oczywiście zachowując bezpieczną odległość.
W ten szczególny dzień p. Emilia Kryza poleca do prawdziwego przytulenia bohaterów książkowych, którzy bardzo potrzebują wsparcia, pocieszenia, pomocy lub po prostu wysłuchania ich historii.
Na przytulenie czekają: „Asiunia” – pięcioletnia dziewczynka, której mamę i dom zabrała wojna, Marcelka – dziewczynka, która zmaga się ze swym kalectwem i prześladowaniem przez rówieśników w szkole („Dasz radę, Marcelko”), pewien zapłakany nosorożec, który nie umie latać, a chciałby się nauczyć („Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”), chory miś Sam, który nie lubi lekarstw („Źle się czujesz, Sam?”), Danusia i niewidoma Elza – niezwykłe przyjaciółki znad morza („Spotkanie nad morzem”).
Mocniejszego wsparcia wymagają: Piotrek i jego brat Jasiek, którzy nieustannie pakują się w kłopoty („Piotrek zgubił dziadka oko”) oraz pewien słoń, który wiecznie o czymś zapomina („Słoń Trąbalski”)
Zapraszamy!