Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Administrator 24 marca 2021, 08:45

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Data nie jest przypadkowa. Przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia 21.
Uczniowie SP 3 w Pile przyłączyli się do akcji promującej. Założyli kolorowe, niepasujące do pary skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Uczniom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy!
Pamiętajmy, tolerancyjni bądźmy zawsze!

Scroll Up