facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Dzień Kobiet w klasie 1b

Administrator 15 marca 2019, 14:24

8 marca 2019 r. klasa 1b obchodziła Dzień Kobiet czyli Święto Współczesnej Damy. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek słodkie niespodzianki, odśpiewali głośne „Sto lat” oraz wręczyli piękne różyczki. W trakcie zajęć wyjaśnialiśmy sobie, co oznacza „być damą” oraz jakich zasad savoir – vivre należy przestrzegać, by móc zasłużyć na to miano. Następnie uczniowie wykonali plakaty, których bohaterkami były 4 wyjątkowe i silne kobiety: Kleopatra, Joanna d’Arc, Maria Skłodowska-Curie oraz Coco Chanel. Nawiązując do tej ostatniej postaci uczniowie wcielili się również w rolę projektantów mody i zaprojektowali oraz własnoręcznie wykonali z muliny „bransoletki przyjaźni”, które dumnie nosili przez cały dzień. W imieniu wszystkich klasowych kobiet wychowawczyni p. Dominika Dryka serdecznie dziękuje chłopcom za pamięć, piękne życzenia i cudowny dzień.

Scroll Up