Dzień głośnego czytania

Administrator 3 października 2022, 15:22

Dzień głośnego czytania świętujemy rokrocznie 29 września. Przypominamy wówczas, że głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy. Warto czytać dzieciom, seniorom, chorym czy ukochanej osobie.

W akcję głośnego czytania włączyły się Samorząd Uczniowski. Uczennice: Emilia Nawrocka, Antonina Błoch, Zofia Bakoń, Julia Zander, Lena Jurgiewicz i Nikola Skwarek udały się do Przedszkola nr 14, aby czytać na głos najmłodszym.