facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Administrator 7 lutego 2019, 09:37

5 lutego w prawie 100 krajach na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Po raz pierwszy odbył się w 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, a także zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole przeprowadzono lekcje informatyki w oparciu o materiały ze stron: Sieciaki.pl i Dzieckowsieci.pl. Powstała też gazetka tematyczna zawierająca najważniejsze porady i przestrogi dla Internautów.

Scroll Up