Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Dni Honorowego Krwiodawstwa

Administrator 8 grudnia 2021, 19:21

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym. Krew jest darem bezcennym, najlepszym jaki może podarować człowiek drugiemu człowiekowi.
Szkolne Koło PCK, kierowane przez pp. Marzenę Ślebiodę i Mariannę Rysiewską, promując ideę honorowego krwiodawstwa zorganizowało w tych dniach szereg działań między innymi przygotowali materiały dydaktyczne, które uczniowie wypełniali na lekcjach wychowawczych, dowiadując się jakie mają grupy krwi.
W dniu 3 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie Pana Mirosława Welca, prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Pile z klasą 1a, która tworzy Klub Wiewiórki . Pan Prezes wręczył legitymacje członkowskie uczniom oraz opowiedział młodym działaczom czym zajmuje się Polski Czerwony Krzyż.