Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

Administrator 18 marca 2019, 15:05

13 marca 2019 r. ponownie odbył się w naszej szkole etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych przygotowany przez p. Ewę Koniec. Była to już 10 edycja konkursu. Tematem przewodnim tegorocznej rywalizacji była tematyka związana z działalnością misyjną w Kościele.
W tym roku po raz pierwszy konkurs został podzielony na dwie grupy wiekowe: uczniów klas I – V i VI – VIII. Łącznie w konkursie wzięło udział 47 uczestników, reprezentujących szkoły z Piły, Trzcianki, Dębołęki, Wałcza, Turowa, Złocieńca, Szczecinka.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych aby uzyskać jak największą liczbę punktów, zapewniających przejście do finału. Oto wyniki konkursu, na poziomie klas młodszych: I i II miejsce przypadło uczennicom SP w Turowie, III miejsce zajął uczeń SP w Złocieńcu; w klasach starszych: I miejsce – zajął uczeń SP7 w Szczecinku, II miejsce – uczennica SP1 z Wałcza, III miejsce przypadło uczennicy SP4 z Wałcza. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.