Dekoracja Choinki Bożonarodzeniowej

Administrator 11 grudnia 2017, 15:27

W sobotę 9 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z Rodzicami i wychowawcą p. Angeliką Adamską uczestniczyli w dekoracji Miejskiej Choinki Bożonarodzeniowej. Wydarzenie miało miejsce na Placu Staszica w Pile, w miejscu, gdzie tego roku stanął Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy.
Uczniowie naszej szkoły wraz z przygotowanymi własnoręcznie ozdobami stanęli na wysokości zadania i pięknie ubrali otrzymaną w drodze losowania choinkę. Temat naszej tegorocznej dekoracji nawiązywał do minionych obchodów Dni Praw Dziecka, które tak szumnie były obchodzone w tym roku w naszym mieście i brzmiał nawiązując również do piosenki Pani Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Szczyt drzewka dekorowała kula ziemska, którą otaczają trzymające się za ręce dzieci wszystkich nacji. Kolory gwiazdek, żółty i niebieski był symbolem Unii Europejskiej. Na każdej gwiazdce była umieszczona flaga państwa eubejskiego. Pojawiły się również zawieszki na których uśmiechały się kolorowe postacie dzieci z różnych części świata. Całość choinki została posypana „śniegiem” i opatulona kolorowym łańcuchem i światełkami.
Za trud włożony w dekorację dzieci otrzymały słodki upominek i kolorowy dyplom. Dodatkową niespodzianką jest zaproszenie do kina „Koral” na seans filmowy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu, a w szczególności Rodzicom, na których zarówno dzieci jak i wychowawca klasy mógł liczyć.