Czekoladziarnia

Administrator 16 października 2016, 12:05

30 października klasy 2b i 2c wspólnie uczestniczyły w „słodkich” warsztatach zorganizowanych w pilskiej czekoladziarni. Na początku zajęć uczniowie zostali poproszeni o przebranie się w specjalne fartuszki i czepki, a następnie ruszyli do pracy. Pierwsze zadanie polegało na zabawie w cukiernika i pokolorowaniu obrazka czekoladą. Pomimo małych trudności każdy z uczestników poradził sobie wzorowo! Następnym krokiem było obejrzenie filmu, przedstawiającego historię powstawania czekolady. Po ciekawym seansie był quiz i dzieci mogły wykazać się zdobytą wiedzą. Po odpoczynku uczniowie ruszyli do kolejnego zadania, które polegało na zrobieniu owocowych szaszłyków. Na stołach pojawiły się naczynia wypełnione płynną czekoladą, która dodatkowo wzbogaciła smak owoców. Na końcu zajęć każdy z uczestników mógł zabrać swój „słodki obrazek” do domu.

J.Stawicka-Pipowska
A.Schmidt