Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Christmas crackers and crowns

Administrator 31 grudnia 2017, 11:47

W dniach od 20 do 22 grudnia 2017 r. uczniowie klas 1a, 1b, 3c, 3d, 3e, 4a, 4b i 6b brali udział w nietypowych plastyczno – angielskich zajęciach organizowanych w ramach lekcji j. angielskiego przez panią Julię Kamińską-Jachnik. Wszyscy dowiedzieliśmy się co nieco o świętach Bożego Narodzenia w Anglii. Dzięki temu, że sami wykonaliśmy crowns – korony oraz crackers – niespodzianki – wyglądem przypominające duże cukierki, zapamiętamy, że w kraju wyspiarskim tych dwóch elementów nie może zabraknąć przy stole 25 grudnia – czyli on Christmas Day. Anglicy rozpoczynają swoje świąteczne spotkanie od rozerwania cracker-sa, w którym znajduje się korona, żarty i inne niespodzianki. Te lekcje były bardzo owocne, wszystkim udało się wykonać piękne ozdoby głów i słodkie niespodzianki – sami zobaczcie na załączonych zdjęciach. Merry Christmas and a Happy New Year!