Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

„Bierzemy sprawy w swoje ręce”

Administrator 26 listopada 2020, 20:24

9 listopada 2020 r. p. Krystyna Mańkowska przeprowadziła lekcję wychowawczą w klasie 8a na temat „Bierzemy sprawy w swoje ręce”. Jest to kampania społeczna przygotowana przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO i dotyczy aktywności społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Jej celem jest przełamanie stereotypu osób z niepełnosprawnościami jako osób całkowicie niesamodzielnych lub bez możliwości samorealizacji. Te przekonania jedynie rodzą niepotrzebny dystans społeczny, a co gorsza – są po prostu niezgodne z rzeczywistością!
Pani Krystyna Mańkowska przedstawiła uczniom sylwetki osób z niepełnosprawnościami z perspektywy tego, co MOGĄ, LUBIĄ i POTRAFIĄ robić, zamiast skupiać się na ograniczeniach i trudnościach. Zajęcia miały na celu „odczarowanie” niepełnosprawności, spojrzenia na nią z różnych perspektyw i przełamanie stereotypów. Niepełnosprawność wpływa na życie człowieka, ale nie jest jedyną cechą, która go określa. Zajęcia poszerzyły świadomość uczniów dotyczącą niepełnosprawności. Miały na celu upowszechnienie idei tolerancji, otwartości i szacunku do drugiego człowieka.
Stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO dziękujemy za współpracę i za udostępnione materiały edukacyjne. Po powrocie do stacjonarnej nauki p. Małgorzata Gracz i p. Agnieszka Zühlke-Pufahl przeprowadzą warsztaty „Bierzemy sprawy w swoje ręce” w klasach 7 i 8.

Scroll Up