Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Biblioteka pełna zwierząt

Administrator 18 lutego 2021, 12:00

Drodzy Czytelnicy, Mali i Duzi, 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Z tej okazji wszystkim kotom i kotkom życzymy ciepłych domków, miseczek pełnych pysznych przekąsek, wspaniałych opiekunów i wielu rączek do miziania kocich brzuszków.
W naszej szkolnej bibliotece mieszka sporo kotków, które usilnie proszą uczniów o adopcję, nawet tymczasową. Szkolne kotki czekają, oto one: Kot w butach, Pimpuś Sadełko („Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”), Kot Prot, Gienek, Herman i Zofija (rozrabiaki z „Kocich historii’), Kicia Kocia, Pan Kot biznesmen („Interesy Pana Kota”).
I rzecz niesłychana! Zgłosiły się do Pani bibliotekarki, p. Emilii Kryzy, pieski
i inne biblioteczne zwierzątka, które chyba udają kotki i też chcą, choć na krótko zamieszkać w domkach: Lolek (pies), Bella („Bella i Sebastian”), Marley (labrador „Marley i ja”), wszystkie pieski rasowe („Wiersze pod psem”), pieski z Krakowa („O krakowskich psach i kleparskich kotach”), Elf – piesek o wielkich uszach („Sposób na Elfa”), Gucio – psotnik („Co uciął Gucio?”), pięć pachnących i miłych szczeniaków Balbiny („Pięciopsiaczki”) oraz Dusia – zagubiona kaczuszka, które też chce mieć swój domek.
Wszystkie zwierzątka polecają się do adopcji! Chętnych zapraszamy do biblioteki na wizytę przedadopcyjną.

Scroll Up