Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Andrzejki w szkole

Administrator 8 grudnia 2016, 20:24

Tagi:

Andrzejki są obchodzone 30 listopada. Jest to wieczór wróżb oraz wigilia świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji oraz Rosji. Pochodzenie andrzejkowych wróżb prawdopodobnie wskazuje na starożytną Grecję. W Polsce w tym dniu w zależności od regionu wróży się przyszłość, najczęściej matrymonialną. Do najbardziej znanych wróżb andrzejkowych należy oczywiście lanie wosku na wodę przez dziurkę od klucza. Na podstawie kształtu woskowej figurki lub jej cienia możemy wywróżyć przyszłość. 30 listopada w naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali ciekawe wróżby np. kim się będzie w przyszłości, jakie imię będzie miał Twój mąż lub żona itp. Andrzejki były udane.

Samorząd Uczniowski

8
6
5
3
2
1