Andrzejki w klasie 4b

Administrator 2 grudnia 2021, 22:09

30 listopada uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą p. Agnieszką Czobit uczestniczyli w klasowych Andrzejkach. W czasie wspólnej zabawy w gronie rówieśników rozmawiali o tradycjach i zwyczajach związanych z dniem św. Andrzeja. Dzieci dowiedziały się, że kiedyś dziewczęta wróżyły sobie w wigilię św. Andrzeja, bo chciały poznać imię swojego przyszłego męża. Chłopcy natomiast imię swojej wybranki chcieli poznać wróżąc sobie w dzień św. Katarzyny (25 listopada). W Andrzejki nie mogło zabraknąć również tradycyjnego wróżenia, bo któż nie chciałby wiedzieć, co czeka go w przyszłości i jakie będzie miała imię przyszła dziewczyna czy chłopak. Były więc wróżby z imionami, zawodami, wróżba z wyrzucanymi kostkami do gry. Dzieci wiedziały, że wróżby mają tylko charakter dobrej zabawy. Wiele emocji dostarczyła uczniom wróżba z butami. Wszyscy skrupulatnie pilnowali kolejności przestawianych butów. W przerwie przy wspólnym stole uczniowie delektowali się zamówioną przez rodziców piszą. Impreza była bardzo udana.