„Akcja Stop. Bezpieczni na Drogach”

Administrator 5 września 2018, 20:13

Już 15 września br. w Centrum Handlowym VIVO! Piła odbędzie się „Akcja Stop. Bezpieczni na Drogach”. Zarówno dzieci, jak i dorośli, w godz. 12.00-18.00 będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach organizowanych w ramach ogólnopolskich spotkań promujących bezpieczeństwo na drogach.

W trakcie spotkania dzieci będą uczestniczyć w zaplanowanych strefach:

• specjalnej symulacyjnej zebrze tj. pasach dla pieszych nauczą się w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez jezdnie. Każda osoba, która prawidłowo zda instruktaż otrzyma odznakę wzorowego pieszego. W ten sposób najmłodsi uczestnicy będą mogli przećwiczyć jak zachować się na jezdni np. w drodze do szkoły.

• kolejna strefa edukująca w zakresie bezpieczeństwa „Miasteczko edukacyjne” – tutaj z wykorzystaniem specjalnej maty i znaków drogowych uczestnicy będą mogli szczegółowo zapoznać się z przepisami ruchu drogowego.

• specjalny tor, gdzie będzie można na własnej skórze przekonać się „jak widzi pijany kierowca” i jak wielkie stwarza zagrożenie. Organizatorzy spotkań chcą uświadomić zarówno dorosłych, jak i młodzież, że nawet niewielka ilość alkoholu, czy też środków odurzających może być przyczyną poważnego wypadku prowadzącego do śmierci.

Co roku na polskich drogach ginie ok. 3 tys. osób. Warto zwrócić uwagę, że do zdarzeń tych dochodzi głównie przy dobrych warunkach atmosferycznych i na prostej drodze. Często kierowcy przeceniają swoje umiejętności.

Bez względu jaką funkcję pełnimy w ruchu drogowym czy jesteśmy kierowcami, czy też pieszymi bądźmy ostrożni i już dziś zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszych dzieci. Edukacja dotycząca prawidłowego zachowania na drodze jest podstawowym elementem umożliwiającym uchronienie dziecka przed kolizją oraz wypadkiem drogowym.

„Akcja Stop. Bezpieczni na Drogach”.
Miejsce: Centrum Handlowe VIVO!
Dzień: 15 września 2018 r.
Godzina: 12:00 – 18:00

Zapraszamy.