facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Akcja „Dziel się uśmiechem” w Szkole Podstawowej nr 3

Administrator 3 października 2017, 20:23

Aż 76% dzieci w naszym kraju ma próchnicę i na każde dziecko przypadają średnio 3 chore zęby – wynika z danych zebranych przez IPSOS podczas czwartej edycji programu „Dziel się uśmiechem”. Polska jest jednym z krajów europejskich o najwyższym poziomie próchnicy wśród dzieci. Aby temu zapobiec, 17 października w wybranych polskich szkołach rozpocznie się piąta edycja programu „Dziel się uśmiechem”. Szkoła Podstawowa nr 3 w Pile jako jedna z sześciu wielkopolskich szkół również przystąpi do tej akcji.
17 października 2017 r. od godziny 8.00 w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile odbędzie się przegląd zębów dzieci z klas I-VI. Placówkę odwiedzą specjalne, mobilne gabinety dentystyczne, wyposażone w profesjonalny sprzęt stomatologiczny, obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny. Każdy uczestnik otrzyma Kartę Badania Pacjenta z aktualnym stanem uzębienia oraz upominek. Na dzień, w którym odbędzie się akcja, zaplanowano liczne atrakcje i warsztaty dla uczniów. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie zgody rodziców.
Serdecznie Zapraszamy!!!

Scroll Up